به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر در روز شنبه، عبدالعظیم رضایی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ملایر ضمن آرزوی قبولی عزاداری‌های همگی در دهه اول محرم اظهار داشت: درود و سلام می‌فرستیم به ارواح طیبه همه شهدا به‌خصوص شهیدِ عزیز سردار همدانی که افتخاری است برای استان همدان.

http://www.malayer-hm.ir/Upimage/56507IMG_1376.JPG

فرماندار ملایر بیان داشت: همه باید در عمل و نه در حرف پیرو راه حسین بن علی(ع) باشیم، همان راهی که شهدای عزیز ما دنبال کردند.

وی با تبریک روز روستا بیان داشت: مردم روستا ولی‌نعمتان اصلی کشور و انقلاب هستند و حق بزرگی بر گردن همه دارند و مسئولین باید در رأس برنامه‌هایشان رفع مشکلات روستاها را مدنظر داشته باشند.

رضایی خاطرنشان کرد: هم باید قدرشناس زحمات روستائیان باشیم و هم‌جایی که مشکلی وجود دارد باروحیه متفاوت، غیر اداری و جهادی برای روستاها کارکنیم.

وی افزود: عمده مشکل روستاها تولید و اشتغال است و اگر معیشت و اقتصاد مردم روستا به‌خوبی مرتفع شود وضعیت روستاها متفاوت‌تر از این خواهد بود و از مهاجرت روستائیان به شهرها کاسته خواهد شد.

وی تأکید داشت: باید خدمت‌رسانی به روستاها برای همه دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان در اولویت باشد و نگاهمان از یک نگاه عادی و طبیعی فراتر رد و برای مردم روستا از عمق وجود و با عشق کارکنیم.

وی با اشاره به وضعیت اعتبارات و بدهی‌های دولت بیان داشت: اعتباراتی که دستگاه‌های اجرایی دارند باوجوداینکه نسبت به کارها کم و ناچیز است ولی باید قدر دانسته شود و با مدیریت و برنامه‌ریزی درست درجاهایی که اولویت‌دارند هزینه شود.

فرماندار ملایر گفت: بیشتر اعتبارات در تهران متمرکز است و باید با پیگیر و اصرار مدیران کل استانی سهم استان را بگیرند و مدیران شهرستانی نیز باید پیگیری‌های لازم را از استان برای اخذ اعتبارت تا حصول نتیجه داشته باشند و این حداقل انتظاراتی است که از یک مدیر داریم.

وی در پایان تأکید کرد: با توجه به اینکه فصل کاری به‌سرعت در حال گذر است مدیران با تمام توان و جدیت بیشتر اعتبارات را جذب نمایند و کارها را با سرعت بیشتر به اتمام برسانند.

در ادامه محمد حامدی نژاد،معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ضمن تبریک روز روستاعنوان کرد: در حوزه آماری در روستاهای شهرستان ملایر وضعیت خوبی نداریم و این یک امتیاز منفی برای شهرستان می باشد.

وی بیان کرد: باید در تمام برنامه ریزیها موضوع روستاها را مد نظر داشته باشیم و جلوی مهاجرت ها را بتوانیم بگیریم و معنی این اتفاقات این است که کارها آن طور که باید مثمر ثمر نبوده است.

وی ادامه داد: مدیران معمولاً نگاهشان به شهرها می باشد ولی باید حق روستا ها را به درستی ادا کنیم و باید در برنامه ریزی ها و راه بردها مد نظر قرار گیرد.

حامدیی نژاد خاطر نشان کرد: در هر شهرستانی با توجه به پتانسیل های بالایی که دارد باید فکری برای اقتصاد در روستا ها شود تا از مهاجرتها جلوگیری بعمل آید و باید بتوانیم برای مردم روستا تولید انگیزه نمایم.

وی با اشاره به برگزاری خوب جشنواره منبت در شهرستان افزود: این یک پتانسیل خوبی بود که در شهرستان نیز وجود داشت و قطعاً در سال های آینده بهتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: باید اتاق فکری برای داشته هایمان در شهرستان داشته باشیم و بتوانیم روی داشته هایمان برنامه ریزی کنیم که قطعا از مبل و منبت نیز بهتر خواهند بود.

وی بیان داشت: به زودی ملایر در مرکز ریلی غرب کشور قرار خواهد گرفت و باید به دنبال برنامه های بلند مدت باشیم و این آمادگی را برای آینده داشته باشیم.