غلامحسین تقوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر با اشاره به اینکه بیش از ۱۰ هزار هکتار از باغات شهرستان ملایر زیر کشت انگور است اظهار کرد: سالانه بیش از ۲۲۰ هزار تن  انگور از باغات شهرستان ملایر برداشت می‌شود.

وی با اشاره به شهرت جهانی انگور و کشمش ملایر بهترین نوع انگور ملایر را سفید بی‌دانه دانست افزود: انگور عسگری، یاقوتی و فخری، صاحبی، شاهانی و خلیلی از دیگر انواع انگور کشت‌شده در تاکستان‌های ملایر است.

مدیر جهاد کشاورزی ملایر با بیان اینکه همه ساله برداشت انگور از باغات ملایر از ۱۵ شهریور ماه شروع و تا نیمه دوم مهرماه ادامه دارد گفت: از میزان برداشتی انگور شهرستان مقادیری به صورت تازه‌خوری مصرف می‌شود و مقداری نیز به فرآورده‌هایی نظیر شیره، مویز، باسلوق  و کشمش تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیش  از ۶۰ درصد انگور تولیدی ملایر به کشمش تبدیل می‌شود گفت: همه ساله حدود ۴۰ تا ۴۵ تن کشمش در ملایر تولید و صادر می‌شود.

تقوی  با اشاره به اینکه کشمش ملایر میزان قابل توجهی از صادرات استان را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: کشمش ملایر به کشورهای مختلف اروپایی و عربی صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال به دلیل سرمازدگی شاهد کاهش تولید انگور و کشمش در ملایر بودیم افزود: این میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر یکی از عمده مشکلات کشمش ملایر را فرآوری و بسته‌بندی آن دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کشمش و انگور ملایر از کیفیت بالایی برخوردار است ضرورت دارد از روش‌های بازارپسند در بسته‌بندی کوچکتر این محصول استفاده شود تا بتوانیم جایگاه کشمش ملایر را در بازار صادرات و رقابت با سایر کشورها