به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر، غلامحسین اکبری عصر امروز در شورای اقامه نماز در اداره ورزش و جوانان ملایر با اشاره به اهمیت جایگاه فریضه واجب نماز در دین مبین اسلامی اظهار کرد: یکی از بزرگترین اهداف امام حسین(ع) احیای فریضه اقامه نماز در جامعه اسلامی بود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین شرایط برای ورزش و ورزشکاران ورزش همراه با تهذیب نفس و داشتن اخلاق است افزود: ورزش و داشتن معنویت در کنار یکدیگر جایگاه ورزشکاران را در بین مردم دوچندان می‌کند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر تصریح کرد: نیاز است در این راستا با برگزاری نمازهای جماعت، مراسم‌ دعای توسل و زیارت عاشورا در مناسبت‌های مختلف در ابتدای شروع کلاس‌های ورزشی در سالن‌ها توسط مدیران و مربیان و مسئولان سالن‌های ورزشی، جوانان را با مسائل دینی و شرعی و اسلامی آشنا کنیم.

 وی گفت: باید افرادی که در این زمینه تلاش می‌کنند شناسایی شود تا بتوان از آنها در برنامه‌های مختلف تجلیل به عمل آورد که انگیزه‌ای برای سایر ورزشکاران شده تا نسبت به گسترش و احیای فرهنگ نماز تلاش بیشتری داشته باشند.

اکبری با اشاره به اینکه ۱۵ هر ماه باید جلسه شورای اقامه نماز در این اداره تشکیل شود گفت: با تشکیل مستمر جلسات درصد فعالیت‌های انجام شده مشخص و پیگیری می‌شود.

وی بر پیگیری ایجاد نمازخانه مستقل در مجموعه ورزشی تختی تاکید کرد و افزود: در این زمینه نیز باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام و برای تجهیز آن برآورد مالی صورت گیرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر با بیان اینکه در دیگر اماکن ورزشی شهرستان ملایر نیز در صورت امکان با همکاری اداره ورزش و جوانان باید نسبت به ایجاد مکانی برای نمازخانه اقدام شود، یادآور شد: باید کارگاه‌های آموزشی سلامت معنوی توسط سازمان‌های مردم‌نهاد در شهرستان ملایر برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: برای توسعه فرهنگ نماز در اماکن ورزشی و فرهنگسازی آن در بین ورزشکاران پیگیری‌های لازم صورت گیرد و مسئولان ورزش شهرستان از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نکنند.