به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر در روز سه شنبه، محمد حامدی نژاد، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان ملایر ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: امیدوارم عزاداری های همه عزیزان مقبول درگاه حق تعالی قرار گیرد.

وی در ادامه بیان داشت: باید بین هر جلسه کارگروه حداقل سه جلسه فرعی تشکیل شود و مباحث در آنجا مطرح و برای گرفتن مصوبه به جلسه کارگروه آورده شود.

حامدی نژاد تاکید کرد: مشاغل خانگی باید در کمیته های فرعی بحث شود و پس از چکش کاری های لازم برای گرفتن مصوبه نهایی به کارگروه اشتغال آورده شود.

وی با بیان اینکه دستگاه های معرفی کننده افراد به بانک ها قبل از ارسال ابتدا پالایش های لازم را داشته باشد افزود: باید هماهنگی بیشتری نیز بین بانکها باشد تا بخشی از مشکل سرمایه گذاران حل و فصل شود و کمتر با مشکل برخورد نمایند.

وی با اشاره به فروش بالای نمایشگاه فرش در ملایر بیان داشت: نمایشگاه فرش دست باف در شهر ملایر برگزار شد که رقم بالایی نیز فُروش داشته است و این نشان دهنده پتانسیل قوی در شهرستان ملایر است.

وی خاطر نشان کرد: باید زمینه سازی و ایجاد اطمینان در بین مردم نماییم تا پول مردم به در جهت اشتغال زایی و تولید وارد شود و این وظیفه مدیران است.

معاون برنامه ریزی فرماندار اظهار داشت: باید تولیدات شهرستان را برند سازی کنیم و از همه امکانات و ظرفیتهایی که در شهرستان وجود دارد استفاده نماییم و مردم را تشویق به خرید از محصولات شهرستان نماییم.

وی با اشاره به برگزار شده جشنواره منبت در شهرستان بیان داشت: همه دستگاه ها و مردم در این جشنواره درگیر و وارد میدان شدند و این کار باید ادامه پیدا کند تا سال به سال این جشنواره بهتر شود و پرورش یابد.

وی تاکید داشت: باید برای فروش اینترنتی کالاهای شهرستان فعال تر شویم تا هم شغل ایجاد کند و هم نیاز نباشد شهر به شهر برای فروش اجناس برویم و این فروش اینترنتی دیگر زمان و مکان نخواهد داشت.

وی ادامه داد: ما باید شرایط فروش اینترنتی را راحت تر و در دسترس عموم قرار دهیم و راهکار بدهیم تا مردم خودشان وارد این فضا شوند.

وی در پایان بیان داشت: هیچ جلسه ای مهمتر از کارگروه اشتغال نیست، پس باید مدیران دستگاه های اجرایی با طرح و برنامه در جلسه حاضر شوند.

غلامرضا کارگر، دبیر کارگروه اشتغال نیز بیان داشت: اشتغال ایجاد شده توسط دستگاه های اجرایی شهرستان ملایر در سال ۹۶ تا تاریخ ۳/۷/۹۶ که در سامانه ثبت شده است ۹۸۳ مورد بوده است که بیش از ۲۷ درصد از اشتغال تعهد شده شهرستان تا پایان سال می باشد.