به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر به نقل از ایرنا مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر شامگاه چهارشنبه در آیین بهره برداری از دو طرح بهداشتی و درمانی این شهرستان اظهار کرد: بخش مراقبت های ویژه قلبی CCU بیمارستان امام حسین(ع) با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال احداث شد.

http://malayer-hm.ir/Upimage/43325DSC07259.JPG

دکتر محسن ترکاشوند با بیان اینکه عملیات اجرایی این بخش در بهمن ماه سال ۹۳ آغاز شد، افزود: این بخش در ۸۰۰ مترمربع زیربنا حداث شد و شامل ۱۱ تخت CCU و هشت تخت پست CCU است.

وی ادامه داد: هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از هزینه ساخت و اجرای این بخش توسط واقف و خیر نیک اندیش ملایری حاج علی میرزایی و در مرحله بعد با استفاده از ماده ۴۷ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان همدان تامین شد.

وی گفت: افزون بر این نیز ۱۰ میلیارد ریال نیز از سوی وزارت بهداشت و درمان به منظور خرید تجهیزات مورد نیاز در اختیار شبکه قرار گرفت.

ترکاشوند درباره بخش MRI بیمارستان امام حسین(ع) ملایر نیز بیان کرد: برای ایجاد و راه اندازی این بخش ۶۵ میلیارد ریال اعتبار در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت هزینه شد که در زمینی به مساحت ۸۰۰ مترمربع مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: از این میزان اعتبار هزینه شده، ۵۵ میلیارد ریال آن برای خرید دستگاه MRI مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا توسط وزارت بهداشت و ۱۰ میلیارد ریال نیز برای خرید سایت و تجهیزات جانبی توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان تامین شد.

وزیر بهداشت که عصر چهارشنبه ۱۵ دیماه وارد ملایر شد از بخش های مختلف بیمارستان امام حسین(ع) ملایر بازدید و ضمن ملاقات تعدادی از بیماران بستری در بخش های مختلف این بیمارستان، از نزدیک در جریان کیفیت و نحوه خدمات رسانی و نیازهای این مرکز بهداشتی و درمانی قرار گرفت.