به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر، عبدالعظیم رضایی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر در نشست مشترک با اصحاب رسانه و فعالان فرهنگی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی شهرستان از ۱۸ لغایت ۲۴ دی ماه، ارتقا و توسعه سرمایه های فرهنگی و تجلیل از زحمات و تلاش های بزرگان و مفاخر فرهنگی این شهرستان که بیشتر ناشناخته و کمتر دیده شده اند را از اهداف برگزاری هفته فرهنگی ملایر برشمرد و بیان کرد: هفته فرهنگی ملایر می تواند الگویی برای سایر شهرستان های استان باشد.

http://malayer-hm.ir/Upimage/92944DSC07200.JPG

وی با اشاره به روز شمار هفته فرهنگی ملایر گفت: روز نخست این هفته با نام فرهنگ، اقتصاد، کار و تلاش با ۲۰ برنامه و پنج برنامه شاخص، روز دوم با عنوان فرهنگ، ایثار و شهادت، فداکاری و دفاع مقدس با ۵۱ برنامه و هفت برنامه شاخص، روز سوم با نام فرهنگ، طبیعت، محیط زیست و میراث فرهنگی با ۲۶ برنامه و پنج برنامه شاخص نامگذاری شده است.

رضایی ادامه داد: روز چهارم نیز با عنوان فرهنگ، خانواده، سبک زندگی، الگوی مصرف و حقوق شهروندی با ۲۴ برنامه و سه برنامه شاخص، روز پنجم فرهنگ، ورزش، سلامت، کاهش آسیب های اجتماعی و مبارزه با اعتیاد با ۵۹ برنامه و چهار برنامه شاخص، روز ششم فرهنگ، هنر، مفاخر و نام آوران فرهنگی و روز هفتم با عنوان فرهنگ، دین، اخلاق و امنیت و اجرای ۵۴ برنامه و ۲ برنامه شاخص برگزار می شود.

وی تجلیل از مفاخر و بزرگان عرصه فرهنگ ملایر را از شاخص ترین برنامه های هفته فرهنگی عنوان کرد و افزود: ۲۳ دی ماه همزمان با ششمین روز از هفته فرهنگی از ۴۱ تن از مفاخر، بزرگان و نام آوران فرهنگی این شهرستان تجلیل خواهد شد.

فرماندار ویژه ملایر گفت: تجلیل از مفاخر و بزرگان عرصه فرهنگی ملایر برنامه بسیار منسجمی است که مسئولان ارشد استان و شخصیت های سیاسی ملایر که در عرصه کشوری خدمت می کنند، در این آیین حضور دارند.

رضایی همچنین برگزاری راهپیمایی بزرگ و مردمی با شعار ‘نه به اعتیاد’ را از دیگر برنامه های شاخص هفته فرهنگی ملایر عنوان کرد و افزود: این تجمع بزرگ در راستای مبارزه همه جانبه با اعتیاد و مواد مخدر، ایجاد برانگیختگی و نفرت عمومی و در راستای اجرای طرح کرامت در این شهرستان انجام می شود.

وی فرهنگ را شالوده و پایه داشته های اجتماعی، اقتصاد و سیاسی دانست و اظهار کرد: از گذشته با توجه به غنای فرهنگی ایران از نظر تاریخی و فرهنگ ناب اسلامی، توجه ویژه ای به حوزه فرهنگ بوده و هست و این توجه در دولت تدبیر و امید بسیار ملموس است.

http://malayer-hm.ir/Upimage/79684DSC07192.JPG

وی با بیان اینکه باید پیوستگی و انسجام در فعالیت های فرهنگی وجود داشته باشد افزود: با توجه به ماموریت و رسالتی که بر عهده همه ما است، باید به این مقوله های ارزشی توجه بیشتری داشته باشیم.

رضایی خواستار همکاری، تعامل و مشارکت صد درصدی مدیران دستگاه های اجرایی، نهادها، سازمان های مردم نهاد، روابط عمومی های ارگان ها، اصحاب رسانه و مطبوعات و پوشش وسیع و گسترده برنامه ها در مرکز صدا و سیمای همدان در هفته فرهنگی ملایر شد.

وی گفت: ملایر شهر فرهنگی استان همدان است و علاوه بر ویژه بودن، در بخش های مختلفی در حوزه های علم، ادبیات، هنر، موسیقی، مسائل فرهنگی، دینی، انقلابی و دفاع مقدس و پست های مدیریتی دارای سرمایه ها و ظرفیت های بسیار بالایی است.