به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر، عبدالعظیم رضایی روز دوشنبه در شورای اداری شهرستان ملایر اظهار کرد: امروز یک گروهی هستند که غیر از یک دولت که دولت محبوبشان بود، با همه دولت ها مسایل بسیار تندی داشته و دارند و خطاهای آن دولت را که قابل نقد بود، به بهترین شکل ترسیم می کنند، اما برای کوچکترین مساله ای نقدهای تندی را علیه دولت یازدهم دارند.

http://malayer-hm.ir/Upimage/65167photo_2017-01-03_04-04-50.jpg

وی با بیان اینکه خدمات دولت، خدمات نظام به شمار می رود، بر لزوم خارج نشدن از مسیر منافع ملی تاکید کرد و افزود: در اینکه دولت و همه کارگزاران دولت باید مورد نقد منصفانه، دلسوزانه و خیرخواهانه قرار گیرند، بحثی نیست، اما نباید با عملکردهای بد بهانه دست دیگران داد.

وی با اشاره به انتخابات سال آینده ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر تاکید کرد: تا روزی که دولت و شوراهای اسلامی مسئولیت قانونی دارند، از تمام ظرفیت و توان خود برای خدمت به مردم و نظام استفاده می کنند.

رضایی بیان کرد: دولت و نمایندگان دولت به هیچ عنوان در مباحث انتخاباتی ورود پیدا نمی کنند و همه موارد در این زمینه مراقبت و کنترل می شود و تا پایان دوره دولت یازدهم، از عملکرد دولت دفاع می کنیم.

وی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کرد: هیچ مدیری حق ندارد به خاطر مسایل سیاسی در انجام وظایف خود و ارایه خدمت به مردم کوتاهی کند، چراکه این کوتاهی قابل گذشت نیست و من به عنوان مسئول دولت از این کوتاهی نمی گذرم.

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به موفقیت ها و دستاوردهای ارزشمند برجام گفت: انتقاد منصفانه در هر زمینه ای وارد است، اما عده ای مخالفت و هیچ انگاری برجام را بیان می کنند و حتی فضا را به گونه ای جلوه می دهند که گویی حرف زدن درباره برجام جرم است.

رضایی به رسمیت شناختن حقوق هسته ای ایران، از بین رفتن ایران هراسی، گسیخته شدن اتحاد کشورهای قدرتمند علیه ایران و عصبانی شدن اسراییل و تندروهای آمریکا از توافق برجام، از دستاوردهای بسیار مهم برجام برشمرد و افزود: اینکه عده ای در یک مراسمی علیه دولت و برجام حرف می زنند، عاقبت خوشی برای کشور ندارد و قطعا در حافظه مردم باقی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه روحیه مقاومت، ایستادگی و استکبار ستیزی اصلی است که باید باشد، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر با تدبیر و مذاکره باید مشکلات را حل کنیم.

وی ادامه داد: امروز دولت دکتر روحانی با وجود تلاش ها و خدمات بسیار مهم مظلوم واقع شده و عده ای دکتر ظریف سردار بزرگ دیپلماسی که این همه برای کشور مجاهدت کرد را به راحتی خائن می پندارند، در حالیکه این ناسپاسی ها و خلاف گویی ها دور از انصاف است.

معاون استاندار همدان همچنین اقتصاد مقاومتی، کاهش آسیب های اجتماعی و تکریم ارباب رجوع را از اولویت های مهم دولت یازدهم و تاکیدات رهبر معظم انقلاب برشمرد و گفت: مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان موظف هستند تا هفته آینده گزارش ها و اقدامات خود را در زمینه اقتصاد مقاومتی ارایه دهند و هیچگونه کوتاهی و قصوری نیز پذیرفته نیست.

رضایی با اشاره به انتخاب ملایر به عنوان شهر پایلوت اجرای طرح کرامت در کشور، خواستار ورود جدی همه اقشار مختلف مردم، خانواده ها و مسئولان در مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد شد و افزود: باید از همه ظرفیت نهادها، ارگان ها و مردم استفاده کنیم تا با اجرای این طرح یک الگوی موفق برای کشور باشیم.

هفته فرهنگی ملایر الگویی برای سایر شهرستان های استان همدان است:

http://malayer-hm.ir/Upimage/63903photo_2017-01-03_04-02-31.jpg

وی همچنین به برگزاری هفته فرهنگی ملایر از ۱۸ تا ۲۴ دیماه امسال اشاره و گفت: حدود ۲۵ برنامه شاخص و مهم در هفته فرهنگی ملایر همراه با نامگذاری هر روز این هفته تدوین و مشخص شده که مدیران نهادهای اجرایی باید اجرای برنامه های این هفته را جدی بگیرند و برای اداره خود برنامه ریزی داشته باشند.

رضایی هفته فرهنگی ملایر را سنگ بنا و الگویی برای سایر شهرهای استان همدان دانست و اظهار کرد: یک روز از هفته فرهنگی ملایر برای تجلیل از شخصیت ها و چهره های شاخص فرهنگی ملایر در زمینه های مختلف اختصاص یافته و شخصیت های سیاسی ملایر در تهران برای حضور در این مراسم دعوت خواهند شد.

وی همچنین خواستار ارایه طرح های قابل بهره برداری دستگاه های اجرایی همزمان با ایام دهه فجر از سوی مدیران شد و بیان کرد: دهه فجر فرصت بسیار مغتنمی برای بازخوانی مبانی انقلاب و آرمان های امام راحل (ره) و شهدا و معرفی دستاوردهای انقلاب به نسل جوان است.

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه عده ای برای ضربه زدن به دولت، همه ارزش های نظام را زیر سوال می برند، تاکید کرد: بر این اساس مدیران موظف هستند در ایام دهه فجر خدمات و اقدامات مطلوب نظام و دولت را برای مردم بیان کنند تا برنامه های دهه فجر در تراز انقلاب و مردم انجام شود.

رضایی بر لزوم توجه به حقوق مردم و پاسخ به نیازها و درخواست های آنان از سوی مدیران تاکید کرد و گفت: تمام هم و غم مدیران باید جلب رضایت مردم باشد و با رعایت نظم و انضباط کاری به وظیفه خود عمل کنند.

وی رونمایی از منشور حقوق شهروندی را یکی از اقدامات خوب دولت یازدهم برشمرد و افزود: این اقدام یک فعالیت انتخاباتی نیست و برای همه مردم و جامعه موضوعیت دارد و امیدواریم بزودی به قانون تبدیل شود.

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان ملایر به صورت عینی وجود دارد، خاطرنشان کرد: دیدگاه ها و نظرهای سیاسی نباید بر این وحدت، همدلی و وفاق غالب باشد و مسئولان باید با تعامل همه جانبه برای تقویت این وحدت تلاش کنند.

امام جمعه ملایر نیز بر لزوم تبعیت از ولایت فقیه در زمان غیبت تاکید کرد و گفت: هزینه های کلانی برای حاکمیت این نظام صورت گرفته که باید حلقه اتصال بین امام و امت همچنان محکم باشد.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری وفاداری، تدبیر، حیا، حسن خلق و آزادگی را پنج شاخصه اصلی یک انسان مومن دانست و افزود: دشمن امروز از هر ابزاری برای آسیب زدن به نسل جوان و بنیان خانواده ها استفاده و اولین آسیب را به حیا وارد می کند.

وی همچنین خواستار تقویت برنامه های فرهنگی شد و بیان کرد: در هفته فرهنگی ملایر نیاز است از همه فعالان فرهنگی در همه دستگاه ها و نهادها بویژه در زمینه برگزاری فریضه نماز تجلیل شود.

حجت الاسلام برقراری تاکید کرد: بنا بر ضرورت همه مردم، خیران و مسئولان باید در فرهنگ نهضت توسعه و تکمیل مصلی حضرت ابوالفضل (ع) ملایر کمک کنند.