به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر، صبح شنبه، عبدالعظیم رضایی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر، میزبان فرهاد فرزانه، مدیرکل راه و شهرسازی استان بود تا به بررسی مسائل گوناگون شهرستان در حوزه های شهری و راه سازی بپردازند؛

http://malayer-hm.ir/Upimage/52064DSC07131.JPG

جایی که عبدالعظیم رضایی به مسائل پیش آمده در مساکن مهر ۶ و پروژه ۴۱۲ واحدی آتیه سازان اشاره و افزود: در شهرستان ملایر اقدام شایانی در زمینه مساکن مهر صورت گرفته و قریب ۹۰۰۰ واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است اما این شایسته نیست که اجرای دو مجموعه با نارضایتی متقاضیان همراه و کام مردم را تلخ کند.

رضایی همچنین به مشکلات مناطق حاشیه و بافت های فرسوده اشاره و افزود: لازم است اقدام عاجلی برای رفع مسائل این مناطق صورت گیرد؛ عبدالعظیم رضایی همچنین به سه پروژه بزرگ شهرستان در حوزه راه سازی اشاره و افزود: محورهای سامن – بروجرد، جوکار – تویسرکان و ملایر – توره از پروژه های مهم ملی و مورد خواست و توجه مردم شهرستان است و امیدواریم با همراهی مجموعه وزارت راه و شهرسازی در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

فرهاد فرزانه نیز ضمن تجلیل از مردم ملایر و تاکید بر اهمیت این شهرستان در استان، افزود: در حوزه شهرسازی آنچه که برای شهر همدان پیش بینی شده در ملایر نیز اجرایی خواهد شد و این می تواند حلال بسیاری از مشکلات ملایر گردد؛

فرزانه همچنین بر تشکیل کمیته فنی ملایر در خود شهرستان تاکید و افزود: لازم است جلسات کمیته فنی به صورت منظم و هفتگی در ملایر تشکیل و مسائل مهم و کلان در آن طرح گردد تا گام های موثری در راستای توسعه شهر برداشته شود.

مدیرکل راه و شهرسازی همچنین پیشنهاد تشکیل کمیته تشخیص جهت رفع مشکل سند پلاک های عادی در شهرستان را مطرح و تشکیل این کمیته را راهکاری موثر در راستای رفع این مسئله شهرستان دانست.

فرزانه در ادامه بر اختصاص زمین های در تملک راه و شهرسازی در بافت های فرسوده به کاربری های عمومی تاکید و افزود: باید از رویکرد ایجاد ارزش افزوده در حوزه های فرسوده و ناپایدار شهری فاصله و به مسئله ایجاد زیرساخت ها و تامین فضاهای عمومی مردم محلی توجه شود.

فرهاد فرزانه همچنین خبر از تخصیص ۴۰۰ تن قیر رایگان به شهرداری ملایر جهت بهسازی معابر بافت های فرسوده، تاریخی و حاشیه شهر داد و افزود: این مهم با همراهی نمایندگان محترم و پیگیری های ایشان، برای نخستین بار در کشور محقق شده است.

فرزانه در خصوص پروژه های راه سازی شهرستان نیز به پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی شش کیلومتر اول از ۱۵ کیلومتر محور سامن – بروجرد اشاره و افزود: این پروژه در سال جاری ۶ میلیارد تومان اعتبار دارد و امید است حداکثر تا هفته دولت سال آینده آماده بهره برداری گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همچنین به چهار بانده شدن کامل محور ملایر توره اشاره و افزود: تنها ده کیلومتر از مجموع این پروژه مهم باقی مانده بود که پنج کیلومتر آن در هفته دولت زیر ترافیک رفت و پنج کیلومتر باقی مانده نیز دارای ردیف اعتبارات ملی است و امید است با رفع مشکل معارضین در آینده نزدیک انجام و به بهره برداری برسد.